вівторок, 5 жовтня 2010 р.

Cімферопільські студенти закликають до Всеукраїнських протестів

Близько 500 студентів Сімферополя сьогодні протестували під стінами Міністерства освіти Криму проти антиконституційної постанови Кабміну № 796. Молодь впевнена, що документ узаконив корупцію в школах, ВНЗ та ПТУ. Тому під час мітингу сімферопільці закликали приєднуватись до їхнього протесту студентство всієї України.
Причиною невдоволень студентів стало, зокрема, те, що постанова спонукала адміністрацію університету встановити плату за "позакласні заняття" (без яких високі оцінки молоді просто не поставлять), встановити плату за використання матеріальної бази університету, плату за користування Інтернетом та послугами бібліотеки. До того ж адміністрація Таврійського національного університету ім. Вернадського на свій розсуд вирішила брати з молоді гроші ще й за перескладання екзаменів (до 900 грн. за екзамен) та за пропуски пар "без поважної причини" (до 147 грн. за лекцію). Зазначених "освітніх нововведень" не було навіть в урядовій постанові № 796. Молодь впевнена - подібні дії суперечать принципу доступності освіти, що закріплений в Конституції України.
В знак протесту проти легалізації хабарництва і комерціалізації освіти молодь прокрокувала маршем від Таврійського національного університету ім. Вернадського до Міністерства освіти Криму, де через місцевих чиновників звернулися до Прем'єр-міністра та Президента. Під стінами Міністерства лунали гасла "Універ - не базар! Знання - не товар!" та "Вчитися, вчитися, ще раз вчитися! Безплатно, безплатно, ще раз безплатно!"
Варто зазначити, що деякі друковані ЗМІ навмисно зменшили кількість протестуючих студентів у своїх публікаціях. Насправді мітингувальників було близько 500, про що, зокрема, свідчать відеозаписи.
Обурення студентів вже призвело до першої тактичної перемоги - ректор Таврійського національного університету Микола Багров призупинив дію свого наказу щодо додаткових платних послуг у виші.
Нагадуємо, що 27 серпня Кабінет Міністрів прийняв постанову № 796 “Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності”. 3а минулої влади спроба введення додаткових платних послуг вже мала місце. 14 квітня 2009 року Кабінет Міністрів прийняв постанову №369, якою планувалось запровадити зазначені платні послуги. Але, враховуючи звернення студентських та молодіжних громадських організацій, та неконституційність рішення Уряду – попередній Президент своїм Указом від 30 квітня скасував частину платних послуг. А через акції протесту студентських та молодіжних організацій Кабінет Міністрів 5 червня 2009 року скасував запровадження усіх з вищезазначених додаткових платних послуг.
Напередодні прийняття постанови № 796 ФРІ вже зверталася до Прем’єр-міністра з проханням не розглядати проект постанови на засіданні Уряду без проведення додаткового громадського обговорення за участі, перш за все, студентських та молодіжних організацій України. ФРІ зверталася також і до Міністра освіти і науки з проханням не направляти проект у Кабінет Міністрів без проведення справжнього широкого громадського обговорення. Вже після прийняття постанови ФРІ знову звернулась до Прем’єра з проханням призупинити дію зазначеної постанови. Разом з іншими студентськими та молодіжними організаціями звернулася також про допомогу до Голови Верховної Ради та заступника Голови Адміністрації Президента. Зараз молодь масово звертається по допомогу до Президента.

Немає коментарів:

Дописати коментар